• +421 905 899 426
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pondelok - Piatok 8:00 - 16:30
štvrtok, 19 október 2017 15:42

Vyjadrenie sa k tragickej nehode opatrovateliek pri Nitrianskych Sučanoch

Mnohé z Vás už určite zaregistrovali nešťastnú udalosť, ktorá posledné dni otriasa opatrovateľskými kruhmi. Sobotňajšia dopravná nehoda v okrese Prievidza, pri ktorej sa čelne zrazili kamión a taxík prevážajúci opatrovateľky, má na svedomí 8 ľudských životov. Pozostalým prajeme úprimnú sústrasť. Žiadna z našich opatrovateliek našťastie necestovala v spomínanom vozidle.

Táto tragická udalosť vyvolala obrovskú diskusiu na tému prepravné spoločnosti a ich podmienky prepravy, kedy sa do redakcií novín začali ozývať nespokojné opatrovateľky, ktoré majú osobnú skúsenosť s cestovaním za prácou do zahraničia. Negatívne svetlo dopadá aj na niektoré agentúry, ktoré svoje zamestnankyne zmluvne viažu ku využívaniu konkrétneho typu prepravy, častokrát pod hrozbou sankcií a pokút pri nedodržaní týchto podmienok.

V agentúre ALSES sa striktne dištancujeme od takýchto praktík, ktoré považujeme za nekalé. Naše opatrovateľky majú pri výbere spôsobu dopravy voľnú ruku a môžu sa na miesto výkonu práce dopraviť ľubovoľným spôsobom. Aj my spolupracujeme s prepravnými spoločnosťami a ani sa tým netajíme, pomoc pri doprave do zamestnania ide ruka v ruke s pomocou pri sprostredkovaní práce samotnej, neschvaľujeme však násilné vnucovanie služby, ktorú opatrovateľka nechce využívať.

Dopravným nehodám nie je možné vždy predísť, sú však faktory, ktoré zvyšujú riziko nehôd, ako napríklad únava šofera, keď je nútený robiť prepravu sám bez spolu šoféra. Naša agentúra spolupracuje s overenými autoprepravami a viac než na čo najnižšiu možnú cenu, dbáme najmä na kvalitu poskytovaných služieb a čo najbezpečnejší presun. Preto dúfame, že nám budete dôverovať aj naďalej a my Vám za to sľúbime, že budeme neustále pracovať na vylepšení našich služieb, aby sme Vám vytvorili a udržali čo najlepšie pracovné podmienky.

Používame cookies, aby sme pre Vás mohli zlepšit naše služby

Chcem vedieť viac

Rozumiem!

Kontakt

Najnovšie ponuky práce

Chcete dostávať pracovné ponuky ako aj ďalší zaujímavý obsah na Vašu emailovú adresu?

Invalid Input
© 2020 Alses s.r.o.
facebook_page_plugin