• +421 905 899 426
  • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  • Pondelok - Piatok 8:00 - 16:30

Informácie pre opatrovateľky o povinnej karanténe po príchode zo zahraničia

Informácie o povinnej karanténe po príchode zo zahraničia

Milé čitateľky a čitatelia,
v dnešnom blogu Vám prinášame ďalšie informácie ohľadne opatrení spojených s cestovaním, ktoré je kvôli výskytu ochorenia COVID-19 značne obmedzené. Podľa nariadenia vlády SR sú osoby, ktoré vstúpia od 6.4.2020 od 7:00 na územie Slovenska, povinné absolvovať karanténu v zariadeniach určeným štátom. Medzi tieto osoby patria aj opatrovateľky/lia a zdravotné sestry vracajúce sa najčastejšie z Nemecka alebo Rakúska. Naopak, z tejto povinnej izolácie sú oslobodené tehotné ženy, ľudia s rôznymi ochoreniami, ktorých zoznam nájdete nižšie a tiež osoby s diplomatickou imunitou. Až do skončenia mimoriadnej situácie Vám budeme prinášať aktuálne informácie spojené s cestovaním do a zo zahraničia. Sledujte nás aj na našej facebookovej stránke a majte tak vždy aktuálne info o súčasnej situácii.

Podľa nového opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR č. OLP/3012/2020 zo 4. apríla 2020  (pdf; 123.14 KB) sa od 6. apríla 2020 (v pondelok) od 7,00 h nariaďuje všetkým osobám, ktoré od 6. apríla 2020 od 7.00 hod. vstúpia na územie SR, izolácia v zariadeniach určených štátom.

S cieľom plánovať voľné kapacity v karanténnych centrách čo najbližšie k miestu pobytu na Slovensku je potrebné sa vopred, čo najskôr pred plánovaným príchodom na Slovensko, zaregistrovať v tomto registračnom formulári:

S cieľom plánovať voľné kapacity v karanténnych centrách čo najbližšie k miestu pobytu na Slovensku je potrebné sa vopred, čo najskôr pred plánovaným príchodom na Slovensko, zaregistrovať v tomto registračnom formulári.

Informácie o povinnej karanténe a výnimkách

Izolácia v štátom určenom zariadení je povinná pri akejkoľvek forme cestovania, či individuálnej alebo organizovanej. Izolácia v štátom určenom zariadení trvá po dobu nevyhnutnú na vykonanie laboratórnej diagnostiky COVID-19 a následne po zistení negatívneho výsledku sa tejto osobe nariaďuje domáca izolácia v celkovej súhrnnej dobe 14 dní. Po dobu takejto domácej izolácie je nariadená domáca izolácia i osobám žijúcim s ňou v spoločnej domácnosti.

Izolácia v zariadeniach určených štátom sa nevzťahuje na nasledovné osoby:

  • tehotné ženy,
  • osoby s obmedzenou schopnosťou orientácie a pohybu,
  • osoby s onkologickým, psychiatrickým ochorením, ťažkou poruchou imunity, osoby s osobitnými výživovými potrebami, osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdca a ciev, osoby s metabolickými poruchami, osoby s epilepsiou, osoby s mentálnou poruchou, osoby so závažnými ochoreniami vyžadujúcimi pokračujúcu injekčnú liečbu v pravidelných intervaloch, zdravotne ťažko postihnuté osoby alebo osoby s inými zreteľa hodnými závažnými zdravotnými stavmi a potvrdenie o tomto zdravotnom stave doloží dodatočne bezodkladne správou od lekára,
  • osoby nad 75 rokov,
  • osoby, ktoré na území Slovenskej republiky požívajú diplomatické výsady a imunity,
  • a osobám im blízkym a sprevádzajúcim v dobe prekročenia štátnych hraníc SR. Týmto osobám sa nariaďuje izolácia v domácom prostredí na dobu 14 dní.

Zdroj: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/registracia

Používame cookies, aby sme pre Vás mohli zlepšit naše služby

Chcem vedieť viac

Rozumiem!

Kontakt

Najnovšie ponuky práce

Chcete dostávať pracovné ponuky ako aj ďalší zaujímavý obsah na Vašu emailovú adresu?

Invalid Input
© 2021 Alses s.r.o.
facebook_page_plugin