• +421 905 899 426
 • Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 • Pondelok - Piatok 8:00 - 16:30

7 tipov, ako si vybrať spoľahlivú personálnu agentúru

Výber agentúry je jedným z prvých a najdôležitejších krokov, keď sa rozhodnete vycestovať za prácou do zahraničia. Možnosťou je aj pokúsiť sa nájsť si zamestnanie na vlastnú päsť. Vtedy však nemáte istotu, že sa za Vás niekto postaví, ak nastane nejaká neočakávaná situácia. S dobrou agentúrou sa takýchto situácií nemusíte obávať. Ako si však na trhu, ktorý je personálnymi spoločnosťami viac než presýtený, vybrať spoľahlivú agentúru a neupísať sa nevýhodným podmienkam? Nižšie nájdete zopár rád a tipov, ktoré Vám pomôžu vybrať si agentúru ,,na mieru´´:

Tipy, ako si vybrať spoľahlivú personálnu agentúru

 • 1. Urobte si prehľad.

  Vždy je lepšie mať na výber spomedzi viacerých možností a zvoliť si tú, ktorá Vám z nich vyhovuje najviac. Informujte sa u jednotlivých agentúr o podmienkach spolupráce a zistite si, aké podmienky ktorá spoločnosť ponúka. Nebojte sa osloviť viacero personálnych agentúr.

 • 2. Prihliadnite na odporúčania Vašich známych

  Máte vo svojom okolí známu či známeho na pozícii, o ktorú sa zaujímate? Osobná skúsenosť je častokrát najdôveryhodnejšia a ľudia, ktorí majú s agentúrou osobnú skúsenosť Vám prezradia aj to, čo by sa Vám spoločnosť mohla snažiť zatajiť.

 • 3. Nájdite si referencie na internete

  V čom sa líšia referencie od Vašich známych od referencií, ktoré nájdete na internete? V prvom rade v tom, že internet je plný anonymných či falošných profilov. Niektoré agentúry sa prostredníctvom internetu snažia očierniť tie ostatné písaním nepravdivých škodlivých komentárov alebo naopak písaním pozitívnych referencií samým sebe.

 • 4. Zistite si informácie o agentúre

  Ak ste sa rozhodli, že nejakú agentúru oslovíte, overte si, či má platné povolenie na sprostredkovanie zamestnania za úhradu, ktoré vydáva Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny. Bez tohto povolenia sprostredkovanie nie je možné. Veľa Vám naznačia aj informácie ako dlho je spoločnosť na trhu, overiť si tiež môžete, či agentúra nie je dlžníkom, v obchodnom a živnostenskom registri, v centrálnom registri dlžníkov alebo v registri Sociálnej poisťovne.

 • 5. Kontaktujte vybrané agentúry

  Správanie a celkový prístup zamestnancov Vám napovie veľa o celkovom fungovaní vo firme, preto si všímajte nielen to, ako jednajú s Vami, ale aj to, ako sa zamestnanci správajú medzi sebou. Vyberte si agentúru, ktorá na Vás bude pôsobiť sympaticky a profesionálne, kde na Vás budú príjemní, ale nebudú sa Vám vtierať. Nebojte sa klásť otázky, Váš záujem je znakom toho, že spoluprácu myslíte vážne.

 • 6. Pýtajte sa na poplatky

  Personálna agentúra si nemôže pýtať žiadne registračné poplatky ani poplatky za sprostredkovanie práce. Niektoré iné úkony, ktoré ponúka navyše, však spoplatnené byť môžu, o týchto poplatkoch sa vždy vopred informujte.

 • 7. Pozorne sa informujte o zmluvných podmienkach

  Poriadne si preštudujte zmluvné podmienky a pýtajte sa, ak niečomu nerozumiete alebo sa Vám niečo nezdá. Zmluvu nikdy nepodpisujte pod časovým tlakom, poriadne si prečítajte všetky jej body. Tomu, čo by zmluva mala obsahovať, sa budeme venovať na našom blogu nabudúce.

Používame cookies, aby sme pre Vás mohli zlepšit naše služby

Chcem vedieť viac

Rozumiem!

Kontakt

Najnovšie ponuky práce

Chcete dostávať pracovné ponuky ako aj ďalší zaujímavý obsah na Vašu emailovú adresu?

Invalid Input
© 2020 Alses s.r.o.
facebook_page_plugin