Našej agentúre za sprostredkovanie práce neplatíte vôbec nič. Myslíme si, že nie je správne pýtať peniaze od ľudí za to, aby im bolo umožnené pracovať a tak ponúkame pomoc pri hľadaní pracovnej pozície úplne zdarma.
Väčšina pracovných pozícií v Nemecku je na slovenskú/ českú živnosť, pri niektorých rodinách je možné uzavrieť zamestnanecký pomer. Vo Švajčiarsku sa pracuje na švajčiarsku pracovnú zmluvu.
Absolvovanie opatrovateľského kurzu nie je nevyhnutné v prípade rodín v Nemecku, je však potrebné mať aspoň skúsenosť z domáceho prostredia. Vo Švajčiarsku je opatrovateľský kurz nutný vo väčšine rodín.
Hľadanie rodiny je pre každú uchádzačku či uchádzača vysoko individuálnou záležitosťou a preto neexistuje presné časové ohraničenie, kedy Vám nájdeme rodinu, s ktorou si budete vzájomne vyhovovať. V niektorých prípadoch sme schopní sprostredkovať prácu do niekoľkých hodín, inokedy je čakacia doba aj pár dní. V prípade rodín vo Švajčiarsku sa čakanie v dôsledku veľkého záujmu môže predĺžiť aj na mesiac. Vo všeobecnosti je rýchlejšia doba sprostredkovania v letných mesiacov jún-august. Dlhšia doba sprostredkovania je od konca januára do konca marca.
Ak máte záujem, môžeme Vám cestu zariadiť. Dlhoročne spolupracujeme s prepravnými spoločnosťami, ktoré naše opatrovateľky rady opakovane využívajú. Samozrejme môžete zvoliť aj iný, Vami preferovaný spôsob prepravy. Cestu si opatrovateľka platí sama, rodina jej na ňu v Nemecku prispieva vo výške 180-260 € a vo Švajčiarsku 380 CHF. Pokiaľ opatrovateľka nemá hotovosť na vycestovanie, je možné aby sme jej cestovné uhradili a následne jej ho odrátame z odmeny. Je to možné len v prípade Nemecka.
V Nemecku je štandardná dĺžka turnusu 4 až 6 týždňov, vo Švajčiarsku 2 mesiace. V prípade zástupov sa jazdí na kratší čas.
Výška platu v Nemecku sa pohybuje v rozmedzí od 2100 do 3000 € mesačne na živnostenský list. Ohodnotenie závisí od požadovaných jazykových a iných schopností, od zdravotného stavu klienta a od toho, či je opatrovaný jednotlivec alebo manželský pár. Vo Švajčiarsku sa platové ohodnotenie pohybuje od 2600 do 3000 CHF mesačne na švajčiarsku pracovnú zmluvu.
V Nemecku je najčastejšie požadovaná stredne dobrá až dobrá znalosť nemeckého jazyka, niektorým rodinám stačí základná znalosť a/alebo požadujú znalosť iného jazyka, napríklad českého alebo ruského, bulharského a pod. Rodiny vo Švajčiarsku požadujú dobrú znalosť nemčiny, niekedy postačuje lepšia stredná.
Áno, úspešne sa nám darí obsadzovať do rodín aj opatrovateľov- mužov.
Na to, aby ste mohli pracovať ako zdravotná sestra, praktická sestra, fyzioterapeut či masér v Rakúsku, potrebujete mať uznané vaše vzdelanie a kvalifikáciu. Tento proces zahŕňa nostrifikáciu diplomu/vysvedčenia a certifikátov a zápis v registri zdravotníckych povolaní. Maséri absolvujú len prvý krok a to uznanie vzdelania. Do registra sa už nezapisujú.
Proces nostrifikácie zahŕňa podanie žiadosti na Bundesministerium für Soziales, Gesundheit, Pflege und Konsumentenschutz. Budete musieť predložiť preložené a overené kópie vašich dokumentov, ktorých zoznam Vám zašleme na email. Po posúdení vašej žiadosti dostanete potvrdenie o uznaní vašej kvalifikácie.
Pre prácu v zdravotníctve v Rakúsku je potrebná znalosť nemčiny. Svoje jazykové znalosti môžete preukázať certifikátom z uznávaného jazykového testu alebo maturitným vysvedčením. Certifikát môžete nahradiť potvrdením minimálne ročnej odbornej praxe v zdravotníctve alebo sociálnej profesii v nemecky hovoriacej krajine. Zdravotné sestry a fyzioterapeuti musia mať jazykovú úroveň B2, zdravotný asistenti, praktické sestry B1. Maséri nepotrebujú doklad o jazykových znalostiach, ale je potrebné aby sa tiež dorozumeli na úrovni B1.
Od podania žiadosti na Bundesministerium, trvá celý proces zhruba do 3 mesiacov. Všetko závisí od úradníka, ktorý posudzuje Vašu žiadosť a od toho ako rýchlo dokážete vy pripraviť všetky materiály potrebné k uznaniu vzdelania a zápisu do registra zdravotníckych povolaní.
Ako občan Slovenska, ktorý je súčasťou Európskej únie, nepotrebujete špeciálne pracovné povolenie na prácu v Rakúsku. Musíte sa však registrovať na príslušných úradoch po príchode do krajiny.
Platové podmienky sa líšia v závislosti od pozície, regiónu a konkrétneho zamestnávateľa. Všeobecne platí, že platy zdravotníckeho personálu v Rakúsku sú vyššie ako na Slovensku a zahŕňajú aj ďalšie benefity ako napríklad príspevky na ubytovanie či stravovanie. Platy pre jednotlivé pozície nájdete pri každej pracovnej ponuke na našej stránke.
V Rakúsku sa môžete zamestnať v rôznych zdravotníckych zariadeniach, vrátane verejných a súkromných nemocníc, kliník, rehabilitačných centier a domovoch dôchodcov. Rakúske zdravotníctvo je vysoko rozvinuté a ponúka množstvo príležitostí pre zdravotnícky personál. Môžete sa zamerať na väčšie mestá ako Viedeň, Graz, Linz, Salzburg a Innsbruck, kde je vyššia koncentrácia zdravotníckych zariadení a pracovných príležitostí, ale aj na menšie a tichšie lokality v okolí väčších miest.
Ubytovanie je u väčšiny pracovných ponúk bezplatné. Preferované sú najmä domovy dôchodcov, ktoré ponúkajú priamo vlastnú izbu v zariadení a vy tak nemusíte za prácou nikde dochádzať. To či dané pracovné miesto ponúka ubytovanie a čo je bezplatné nájdete v informáciách pri každej našej ponuke.